Vo svoje dobe patrili nalepím z najlepších no aj dnes by vám dali pekne zabrať
Napriek všetkým snahám sa vám nepodarilo zabrániť tomu aby vaše zariadenie napadol ten povestný počítačový vírus. A vy ste tak možno prišli o práve čerstvo uloženú prezentáciu na zajtra ráno. Nuž darmo, niektoré veci je treba riešiť zavčasu a teraz je už zbytočné plakať na padnutým Windows-om. Ak je to aj váš prípad a máli ste možnosť sa z toho poučiť do budúcna. Určite oceníte ak vám povieme o tých najlepších z najlepších vo svojej triede. Môžete sa cítiť poctený že si vybrali práve vás ale to je iba iný uhol pohľadu.
Melisa
V roku 1999 prišiel na svet vírus známy ako Melisa. Údajne dostal meno po striptérke. Kto vie či bola tak dobrá alebo skôr naopak… No každopádne v spomínanom roku, sa mu za 8 mesiacov podarilo nainfikovať 20% počítačov po celom svete. A jedná sa tak o priam ukážkový príklad prečo by ste nemali otvárať neznámu emailovú poštu. Síce nepôsobil v dnešnom ponímaní veľké škody. Ale vtedajšie riešenie niekoľko dňového výpadku pripojenia na sieť, stálo milióny dolárov.
I LOVE YOU
Kým predchádzajúci prípad sa nedokázal účinne šíriť. V tomto prípade sa bavíme o I LOVE YOU story. Pretože práve tento text dostal každý koho ste mali uloženého v Outlook adresári. A že skutočne s dotyčnom osobou zamietla akoby bola zamilovaná nemusí byť ani reč. Dokázala totiž náhodne prepísať a ukryť súbory v ich počítači. A tak je vám hneď jasné že ostávali po napadnutí iba oči pre plač.
Mydoom
Posledným dnes spomínaným záškodníkom bude Mydoom. Legenda hovorí že to bol rodený Rus. No vzhľadom k tomu čo dokázal a o akej deštruktívnej kvalite sa tu bavíme sa niet čomu diviť. Kto vie, ten vie. Tak ako jeho predchodca I LOVE YOU. Jedná sa tu ale o otvárenie neznámych príloh emailovej pošty. A je vám jasné že to nemalo dobrý koniec.
Z uvedených príkladom tých najlepších z najlepších vám teraz musí byť jasné že aj keď sme tu písali na prvý pohľad o obyčajných veciach. Ich následky môže mať pre vás fatálne následky. Preto si dajte dobrý pozor pri práci na internete a to od koho a čo dostávate. Nikdy neviete aký je jeho skutočný úmysel.